вторник, 13 февраля 2018 г.

Краще за валентинки: 7 книжок для рідних та коханих

До дня книгодарування

День закоханих співпадає з Днем книгодарування. Чи це випадково? Ні! Адже книга — найкращий подарунок, а особливо — коханій людині. Які ж книги порадять прочитати та подарувати до Валентинова дня?

Мистецтво любові

Еріх Фромм
, «Клуб сімейного дозвілля»


Віталій Дудін, експерт Центру соціальних і трудових досліджень:

«Кращої книжки до двох свят, які припадають на 14 лютого, годі й шукати. Книга дозволить зануритись у переплетіння одвічних філософських проблем та рішень, які ми приймаємо у повсякденності. Автор пояснює, звідки слід черпати силу на зміну суспільства та облаштування власного життя. Джерелом такої енергії є кохання. Хоча не все так просто, як може здатись. На думку Е.Фрома, далеко не кожна людина може покохати. Володіти кимось — це ще не кохати. Недостатньо піддатись виру емоцій у певний момент. Це мистецтво, якому треба навчитись. Обов’язково разом».

Ева спить
Франческа Меландрі, «Нора-Друк»

Марина Соріна, викладачка, письменниця, перекладачка, туристичний гід:

«Ева спит» — это пример того, как о самых сложных и трагических событиях недавнего прошлого можно говорить — нет, не с легкостью, а с ясностью сопереживания. Это одновременно и роман воспитания, и дорожные заметки, и история любви, и просто — история. Путь с севера на юг, от матери к отцу, память о собственном детстве и реконструкция событий, предшествовавших ее рождению, сплетается с рассказом о полузабытых но очень актуальных для современной Украины событиях итальянской истории. Двуязычие, автономия, идентичность: Южный Тироль решал эти проблемы методами, в которых терроризм и политика шли рука об руку. Ныне один из самых зажиточных регионов Италии, Южный Тироль пережил немало испытаний, так же как и семья, истории которой посвящен роман Франчески Меландри».

Зеркальный вор
Мартін Сей, «Азбука-Аттикус»



Антон Фарб, засновник та президент Федерації крав-мага України:

«Мартин Сэй, «Зеркальный вор» — отличный исторический роман-детектив, проза уровня «Облачного атласа» и «Маятника Фуко». Хорошая умная книга — лучший подарок!»

Обладать
Антонія Баєтт, «Иностранка»


Анастасія Кириченко, співзасновниця громадської організації «Жива-Я», головна мета якої сприяти дотриманню та захисту прав жінок:

«Антония Байетт, специалист по английской филологии, «королева и покровительница всех книжных червей», получила в 1990 году Букеровскую премию за создание «энциклопедии викторианской жизни» — романтического романа «Обладать». Любовные письма давно умерших поэтов прошлого… ведь «письма – это такая форма повествования, где не бывает развязки… Письма не имеют изначально заданной фабулы, повествование в них само не знает, куда повернет в следующей строке…» — одна линия романа. Страсть к обладанию чужими тайнами порой определяет наши жизни – детективная линия романа. Герои нашего времени в книге наполняют свои жизни от источника поэзии, чувств и чувственности, которые были рождены поэтами прошлого – рождается новая любовь и новый поэт. Мы так же, как и герои книги, желаем «предать огню то, что живо для нас, в чем живет наша память, чтобы ни один перелыга потом не смог наделать из этого праздных поделок» — послание для нас, современных читателей».

Любов така
Колектив авторів, «Академія»


Віоліна Ситнік, письменниця, співзасновниця, головна редакторка літературно-мистецького часопису «Phoenix»:

«Якби мені довелося найближчим часом дарувати книжку на День закоханих, то я неодмінно зупинилася б на збірці оповідань «Любов така» від ВЦ «Академія». По-перше, я шаленію від оповідань і вважаю, що їх у нашій країні незаслужено оминають увагою, на відміну від тієї ж Європи, то чому б не спробувати затягнути у секту поціновувачів короткої прози ще когось? По-друге, у згаданій книжці зібрані новели та оповідання як визнаних майстрів слова, так і талановитих авторів-початківців. Ніжні, ліричні, пікантно-еротичні, душевні, фатальні, чуттєві й пристрасні – саме такі оповідання ви знайдете на сторінках цієї збірки. А до всього цього додайте ще стильну елегантну мінімалістичну білу обкладинку із червоними літерами, як нібито виведеними олівцем для губ чи помадою, гадаю, ви зрозуміли, чому мій вибір саме такий. Упевнена, така книжка прийшлася б до смаку як коханій людині, так і подрузі, залюбленій у літературу».

Сміх: Біологія, психіка, культура
Ерік Смаджа, «Видавництво Анетти Антоненко», «Ніка-Центр»


Тетяна Гордієнко, оглядачка WoMo, перекладачка:

«Для тих, хто бажає легше і простіше відноситись до Дня закоханих, хто не хоче пафосу або занадто серйозного ставлення до цього свята сердечок, цукерочок, ведмедиків та еротичних комедій, пропоную ґрунтовне, цікаве дослідження про сміх. Ну, тому що це важливо — розуміти гумор одне одного, сміятися з одних і тих самих речей — це як розмовляти однією мовою. А завдяки книжці Еріка Самаджі ви разом зможете сміятись по-науковому».

Несамовито щаслива
Дженні Ловсон, «Віват»


Таня Касьян, головна редакторка WoMo:

«Декілька років тому я усім постійно радила одну й ту саму книгу для подарунка — «Тринадцяту казку» Діани Сетерфілд. Я й досі її раджу усім, хто полюбляє неоготику, інтриги, несподівані сюжетні повороти та «Джейн Ейр» Шарлоти Бронте. Зараз у мене нова «тринадцята казка» — це книжка «Несамовито щаслива». Я читала її у потязі і реготала так, що на мене дивились сусіди, а потім плакала, і вони знову дивились, а потім знову реготала. Уривки з неї я читала рідним, рекомендувала її друзям, і зараз мій примірник «подорожує по руках» книголюбів. Насправді, ця книжка про депресію. Авторка Дженні Ловсон описує свій досвід. Вона розповідає про надзвичайно смішні, дивні та страшні речі, але з такою легкістю, що ти розумієш: «у неї все буде гаразад, а значить і у мене також». Це книжка-терапія для тих, кто трохи загубився у світі сьогодні, і мені здається, що такі книжки сьогодні краще за будь-які сентиментальні романи про кохання».

За матеріалами сайту womo.ua

0 коммент.:

Отправить комментарий